Model: PF6118 38
Kod producenta: PF6118 38
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 10.00 PLN
Producent: Tefal

http://makow84.pl/Tefal/PF6118/PF6118.jpg


Wypiekacz do chleba Tefal (Symbol: PF 6118) wraz z książka z przepisami.

Wypiekacz do chleba TEFAL PF6118 Home Bread Baguette pomoże Ci w błyskawicznym czasie upiec chleb własnej roboty. Wysoka moc 1600 Watt połączona z 19 programami zapewnia swobodne pieczenie ciast, bagietek lub nawet przyrządzanie dżemu .

Urządzenie do pieczenia chleba, bagietek, ciast i wyrobu dżemu, z 3 ustawieniami wagi, 19 programami wypiekania, 3 poziomami przyrumienienia skórki, funkcją opóźnionego startu i podtrzymywania ciepła oraz wyświetlaczem LCD.

Opóźniony start - można zapropogramować nawet z pietnastogodzinnym wyprzedzeniem, aby pieczywo było gotowe o określonym czasie. Z funkcji tej nie można korzystać w programach: 3,8,12,13,14,15,16.

Zestaw składa się z:

Wypiekacz do chleba Home Bread Baguette Tefal PF6118 z wyświetlaczem LCD

2 foremki do bagietek

2 płaskie foremki

2 mieszadła

Ruszt

Pędzelek

Nożyk piekarski

Książka z przepisami

Instrukcja w języku polskim


http://makow84.pl/Tefal/PF6118/PF6118_4.jpg


Fazy pieczenia:

Wyrabianie: Umożliwia wytworzenie struktury ciasta, tym samym nadaje mu zdolność do wyrośnięcia

Odpoczynek: Pozwala ciasstu odpocząć aby polepszyć jakość jego wyrobienia

Wyrastanie: Czas pracy drożdży potrzebny do wyrośnięcia ciasta i wytworzenia jego aromatu

Pieczenie: Przekształca ciasto w miękisz i umożliwia jego przyrumienie i uzyskanie chrupiącej skórki

Utrzymywanie w cieple: Pozwala na utrzymywanie chleba w cieple po upieczeniu. Zaleca się jednak wyjmować ciasto po zakończeniu pieczenia.

Opis programów do pieczenia:

1. Bagietka - pozwala na własnoręczne wykonanie bagietek. Program podzielony jest na 2 etapy:

* wyrabianie i rośnięcie ciasta

* Pieczenie

Cykl pieczenia następuje po wyrobieniu ciasta i uformowania bagietek (urządzenie dstarczone jest z ddatkowym poradnikiem nt. wyrabiania i formowania bagietek)

2. Ciabatta - program pozwala przygotować najbardziej znany we Włoszech chleb o miękkim i napowietrzonym wnętrzu, będący wspaniałą podstawą do robienia małych kanapek

3. Gressin - program pozwala wykonać małe, bardzo cienkie chlebki, wydłużone i suche (paluszki)

4. Chleb płaski - program jest dostosowany do produkcji chelbów płaskich o wilgotnym i napowietrzonym wnętrzu typu Turecka pita, będącymi wspaniałą podstawą do przygotowania kanapek.

5. Sandwich - program jest idealny do przygotowania 8 małych, białych, okrągłych i miękkich bułeczek o lekkiej konsystencji.

6. Słoda bułeczka - program umoliwia wzrb mazch słodkich chlebków, o lekkiej konsystencji typu enasimada, bardzo znanych w Hiszpanii.

7. Pieczenie małych bułeczek - program pozwala podgrzać i upiec w ciągu 10 do 35 minut wszystkie chleby z programów 1-6. Jego regulacja następuje odcinkami 5 minutowymi. Wypiekacz chleba nie może być pozostawiony bez nadzoru podczas włączonego programu 7. Aby wyłączyć cykl pieczenia przed końcem należy ręcznie zatrzymać program poprzz przedłużone przytrzymacie przycisku "start/stop".

Program 7 posiada tylko 2 poziomy przyrumienienia:

- mocny: dla wypieków słonych

- słaby: dla wypieków słodkich

W celu dostosowania koloru wypieku należy zmienić czas pieczenia.

8. Chleb podstawowy - program pozwala zrealizować większość przepisów na pieczywo białe przy użyciu mąki pszennej

9. Chleb francuski - odpowiada przepisowi na biały chleb francuski tradycyjny, pełen pęcherzyków

10. Chleb pełnoziarnisty - służy do przygotowania chleba z mąki pełnoziarnistej

11. Chleb słodki - jest przystosowany do przepisów, które zawierają więcej tłuszczu i cukru. Przy korzystaniu z gotowych mieszanek nie należy przekraczać 1000 g ciasta końcowego

12. Chleb szybki - odpowiada przepisowi na chle szybki, którego receptura znajduje się w dołączonych przepisach. Woda użyta do tego przepisu może mieć maksymalną temperaturę 35 C

13. Chleb bezglutenowy - jest przeznaczony dla osób nietolerujących glutenu, (chorych na cekalię), który występuję w wielu zbożach (pszenica, owies, żyto, jęczmień itp.). Forma do ciasta powinna być dokładnie i systematycznie myta, aby nie zaistniało ryzyko kontaktu mąki bezglutenowej z innymi mąkami. W przypadku bardzo rygorystycznej diety bezglutenowej należy sprawdzić, czy użyty środek spulchniający jest pozbawiony glutenu. Konsystencja mąk bezglutenowych nie pozwala na optymalne wymieszanie. Należy więc obsuwać w dół gietką, plastikową łopatką ciasto osadzające się na ściankach formy podczas mieszania. Chleb bezglutenowy ma bardziej zwartą konsystencję i jest jaśniejszego koloru niż chleb normalny. Dla tego programu jedyna dostępna waga to 1000g.

14. Chleb bez soli - redukcja konsumpcji soli pozwala zmniejszyć ryzyko choroby serca.

15. Pieczenie chleba - Program ten pozwala na pieczenie wyłącznie od 10 do 70 min., regulowanie 10 minutowymi przedziałami czasu, przy przyrumienieniu jasnym, średnim i mocnym. Może być wybrany jako jedyny oraz używany

a) w połączeniu z programami do ciasta rosnącego

b) do podgrzania lub doprowadzenia chleba już upieczonego i schłodzonego do postaci chrupiącej

c) do dokończenia pieczenia w przypadku wystąpienia dłuższego braku prądu podczas cyklu pieczenia chleba. Ten program nie pozwala na pieczenie chleba według własnej receptury. Podczas realizacji programu 12 wypiekacz do chleba nie może być pozostawiony bez nadzoru. W celu przerwania cyklu przed jego zakonńczeniem należy ręcznie zatrzymać program poprzez wciśnięcie przycisku start/stop.

16. Ciasta- umożliwia jedynie wyrabianie. Odpowiada programowi mieszania i rośnięcia dla wszystkich ciast, które posiadają składniki powodującu ich wzrost. Na przykład: ciasto na pizzę.

17. Ciasto na makaron - umożliwia jedynie wyrabianie Jest przeznaczony do ciast nierosnących, np. ciasta na makron.

18. Ciasto - umożliwia przygotowanie ciastek i ciast z proszkiem do pieczenia. Przy korzystaniu z tego programu jedyna dopuszczalna waga to 1000g

19. Konfitury - służy do smażenia w formie konfitur. Owoce muszą być bez pestek i z grubsza pokrojone.

http://makow84.pl/Tefal/PF6118/PF6118_3.jpg

<a href="http://www.okazje.info.pl/sklep-internetowy/agd-warszawa/" target="_blank"><img style="width:160px; height:80px;" src="http://widgets.okazje.info.pl/YWdkLXdhcnN6YXdhLDA=/oiButtonSmall.png" alt="Opinie o AGD Warszawa w Okazje.info"/></a>

<div id="ceneo-nDdBAxEh0Ig">
Rekomendacje dostarcza <a href="http://www.ceneo.pl/;14031-0v" rel="nofollow" title="Ceneo.pl" target="_blank">Ceneo.pl</a>
</div>
<script>(function(w,d,t,a,c){w[a]=w[a]||[];w[a].push({id:'771fd2bd-74b5-46ce-9fd9-3ac318f6b052',container:'ceneo-nDdBAxEh0Ig'});if(!w[c]){w[c]=true;var s=d.createElement(t),g=d.getElementsByTagName(t)[0];s.src="http://ssl.ceneo.pl/shops/rc.js?accountGuid=d1cfd322-3cb6-48da-9dcf-15e6142bdf87&"+parseInt(new Date().getTime()/86400,10);s.async=true;g.parentNode.insertBefore(s,g);}}(window,document,'script','CeneoRecommendationWidgetOptions','CeneoRecommendationScriptLoaded'));</script>