Model: NK323A
Kod producenta: NK323A
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!

http://makow84.pl/Gerlach/NK323A/NK323A.png

Szybkowar Gerlach 6 litrowy - 22cm (Symbol: NK 323A)


Nie zaleca się mycia w zmywarce.

Do użytku na kuchence gazowej, elektrycznej, ceramicznej, indukcyjnej.

Gwarancja: 12 miesięcy.

http://makow84.pl/Gerlach/NK323A/NK323A11.png

http://makow84.pl/Gerlach/NK323A/NK323A12.png

Zalety gotowania pod ciśnieniem:

Oszczędność czasu. Czas gotowania jest do 70% krótszy w stosunku do tradycyjnych metod.

Oszczędność gazu, prądu, wody. Co wynika z punktu wyżej.

Zdrowie. Im krócej gotuje się potrawa, tym więcej witamin i minerałów w niej pozostaje. W tradycyjnym gotowaniu najważniejsze witaminy i minerały, jak na przykład wit. C czy B, ulegają utlenieniu, gdyż są rozpuszczalne w wodzie. Gotując w szybkowarze zachowujemy ich do 50% więcej.

Smak. Aromaty, zamiast ulatniać się w wyniku nadmiernego odparowywania, pozostaje wewnątrz garnka.

Konsystencja. Składniki pozostają jędrne i soczyste.

Lekkostrawność. Nawet wymagające potrawy można przygotować bez użycia tłuszczu.

Walory estetyczne. Składniki zachowują naturalny kolor i formę.

http://makow84.pl/Gerlach/NK323A/NK323A2.png

Pokrywa Składa się z 3 elementów

1. Zawór ciśnieniowy - okrągły element na "szczycie" uchwytu z otworem wewnątrz, z którego po wytworzeniu ciśnienia uchodzi para. Na zaworze znajdują się oznaczenia:
• pozycja 1 - niskie ciśnienie (60 kPa / 0.6 bara)
• pozycja 2 - wysokie ciśnienie (100 kPa / 1 bar)
• dekompresji - symbol pary

2. Wskaźnik ciśnienia - mały czerwony punkcik wewnątrz uchwytu, który przyjmuje dwie pozycje:
schowany - w szybkowarze nie wytworzyło się ciśnienie
uniesiony - w szybkowarze wytworzyło się właściwe ciśnienie i otwarcie garnka jest możliwe tylko za pomocą dekompresji.

3. Przycisk blokujący i odblokowujący pokrywkę - służy do otwierania i zamykania garnka.
Po wewnętrznej stronie pokrywki znajduje się wylot blokady pokrywki, który automatycznie zatrzaskuje garnek po wytworzeniu się w nim ciśnienia. Kiedy to nastąpi, otwarcie się garnka w sposób samoistny lub przy użyciu przycisku blokującego jest niemożliwe.

http://makow84.pl/Gerlach/NK323A/NK323A4.png

W dużej mierze bezpieczeństwo korzystania z szybkowaru zależy od nas samych. Najważniejszą sprawą jest nauczyć się słuchać szybkowaru i rozpoznawać jego reakcje/zachowania. Po jakimś czasie, na podstawie dźwięku uchodzącej pary, będziecie wiedzieć co się dzieje w garnku, np. skończył się płyn lub ciśnienie nie jest wystarczająco wysokie. Dlatego ważne jest, aby zawsze być w pobliżu garnka i słuchać dźwięku wydobywającej się pary.

http://makow84.pl/Gerlach/NK323A/NK323A5.png
http://makow84.pl/Gerlach/NK323A/NK323A6.png
http://makow84.pl/Gerlach/NK323A/NK323A7.png
http://makow84.pl/Gerlach/NK323A/NK323A8.png
http://makow84.pl/Gerlach/NK323A/NK323A9.png
http://makow84.pl/Gerlach/NK323A/NK323A10.png


Gwarancja obejmuje wady produkcyjne produktu przez okres 12 miesięcy od daty zakupu i ważna jest z dowodem zakupu.
W czasie tego okresu wadliwe produkty są serwisowane przez Gerlach (oprócz uszkodzeń, których nie obejmuje gwarancja) .
Gwarancja nie obejmuje:
uszkodzeń mechanicznych
uszkodzeń powstałych na skutek nieprawidłowego użytkowania, czyli niezgodnego z instrukcją użytkowania
odbarwień, plam oraz zarysowań powstałych na całym naczyniu.


Szybkowar to innowacyjne urządzenie, wykorzystujące ciśnienie do efektywnego i inteligentnego gotowania. Skracając proces przygotowania potraw nawet do 70%, szybkowar zapewnia oszczędność czasu, wody oraz energii. Gotowane pod ciśnieniem potrawy zachowują zawarte w produktach witaminy i minerały. Szczelne zamknięcie szybkowaru ogranicza dostęp tlenu. Pozwala na zachowanie walorów smakowych i estetycznych przygotowywanych posiłków. Duża pojemność szybkowaru umożliwia przygotowanie posiłku dla całej rodziny.

Szybkowar może być stosowany do gotowania na parze. Jest to wartościowa metoda gotowania na przykład warzyw: pozwala na zachowanie witamin i składników odżywczych.
- Nie należy stosować więcej niż 750 ml (3 szklanki) płynu.
- Stosować koszyk do gotowania na parze; należy go umieścić na ruszcie lub zawiesić na nitach na naczyniu (w zależności od modelu) i zwrócić uwagę, aby żywność nie była zanurzona w wodzie.

W szybkowarze można gotować właściwie wszystko: można przygotowywać zupy, gotować mięso, ryby i warzywa, a także tworzyć przepyszne desery. Przepisy można znaleźć w książce z przepisami dołączonej do szybkowaru lub w internecie.

Gotowanie rozpoczyna się, kiedy zawór regulacji ciśnienia zaczyna równomiernie uwalniać parę, czemu towarzyszy regularne syczenie; jest to moment, kiedy należy zmniejszyć moc źródła ciepła i zacząć odliczać czas gotowania podany w przepisie. W przypadku Nutricook drugi sygnał dźwiękowy informuje, że należy zmniejszyć moc źródła ciepła, aby rozpocząć fazę gotowania na delikatnej parze.

Wytworzenie ciśnienia zajmie więcej czasu, jednak czas gotowania nie ulegnie zmianie (po uruchomieniu zaworu obsługowego).

Jak korzystać z szybkowaru?
Napełnić szybkowar: przynajmniej 250 ml płynu, maksymalnie 2/3 wysokości szybkowaru lub mniej (w zależności od rodzaju potrawy i przepisu).
2. Zamknąć szybkowar: konstrukcja wszystkich szybkowarów uniemożliwia wzrost ciśnienia, jeśli szybkowar nie został prawidłowo zamknięty.
3. Gotowanie: szybkowar należy umieścić na źródle ciepła ustawionym na maksymalną moc. Następnie w ciągu kilku minut szybkowar osiąga temperaturę ponad 100°C (110°C do 120°C w zależności od rodzaju lub ustawienia zaworu regulacji ciśnienia). Zawór regulacji ciśnienia pozwala na uwalnianie pary: należy wtedy zmniejszyć moc palnika i rozpocząć obliczanie czasu gotowania. Umożliwia to oszczędność energii do 70% w porównaniu z konwencjonalnym gotowaniem w wodzie.
4. Koniec gotowania, dekompresja: po upływie czasu gotowania należy wyłączyć źródło ciepła i uwolnić całą parę poprzez ustawienie zaworu regulacji ciśnienia w pozycji uwalniania pary. Można teraz otworzyć szybkowar. Proces uwalniania pary z szybkowaru można przyspieszyć, umieszczając szybkowar pod strumieniem zimnej wody.

Czy używanie szybkowaru jest bezpieczne?
Szybkowar posiada kilka systemów gwarantujących pełne bezpieczeństwo użytkowania.
• Bezpieczny system zamykania (w zależności od modelu): Szybkowar jest wyposażony w system bezpieczeństwa, który uniemożliwia wzrost ciśnienia, jeśli pokrywa nie jest całkowicie lub prawidłowo zamknięta. Jeśli pokrywa znajduje się w nieprawidłowej pozycji, system bezpieczeństwa uniemożliwi uniesienie się wskaźnika zamknięcia i w rezultacie nie dopuści do wzrostu ciśnienia.
• Bezpieczny system otwierania (w zależności od modelu): Jeśli szybkowar znajduje się pod ciśnieniem, wskaźnik zamknięcia jest uniesiony i uniemożliwia otwarcie szybkowaru. Aby wskaźnik opadł, należy zwolnić ciśnienie i dopiero wtedy można otworzyć szybkowar. Należy sprawdzić pozycję wskaźnika zamknięcia lub wskaźnika ciśnienia (w zależności od modelu). Musi znajdować się w niskiej pozycji, aby można było otworzyć szybkowar.
• Bezpieczeństwo w zakresie nadmiaru ciśnienia: jeśli otwór wylotowy pary zablokuje się podczas gotowania, zostaną aktywowane systemy zabezpieczające przed nadmiarem ciśnienia:
1) pierwszy etap: zawór bezpieczeństwa zwalnia ciśnienie;
2) drugi etap: uszczelka umożliwia uwolnienie ciśnienia pomiędzy pokrywą a naczyniem;
3) trzeci etap (w zależności od modelu): wskaźnik zamknięcia unosi się ponad poziom uchwytu i umożliwia pionowe uwolnienie ciśnienia. Aby otworzyć szybkowar po pełnym ochłodzeniu, wskaźnik zamknięcia należy umieścić w jego miejscu.

Pod jakim ciśnieniem odbywa się gotowanie w szybkowarze?
Szybkowary gotują pod ciśnieniem 13 lb/psi – 0,9 bara dla mięs i 8lb/psi – 0,55 bara dla warzyw.

Kiedy należy zacząć odliczać czas gotowania podczas gotowania?
Gotowanie rozpoczyna się, kiedy zawór regulacji ciśnienia zaczyna równomiernie uwalniać parę, czemu towarzyszy regularne syczenie. Jest to moment, kiedy należy zmniejszyć moc źródła ciepła i zacząć odliczać czas gotowania podany w przepisie.


Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

<a href="http://www.okazje.info.pl/sklep-internetowy/agd-warszawa/" target="_blank"><img style="width:160px; height:80px;" src="http://widgets.okazje.info.pl/YWdkLXdhcnN6YXdhLDA=/oiButtonSmall.png" alt="Opinie o AGD Warszawa w Okazje.info"/></a>

<div id="ceneo-nDdBAxEh0Ig">
Rekomendacje dostarcza <a href="http://www.ceneo.pl/;14031-0v" rel="nofollow" title="Ceneo.pl" target="_blank">Ceneo.pl</a>
</div>
<script>(function(w,d,t,a,c){w[a]=w[a]||[];w[a].push({id:'771fd2bd-74b5-46ce-9fd9-3ac318f6b052',container:'ceneo-nDdBAxEh0Ig'});if(!w[c]){w[c]=true;var s=d.createElement(t),g=d.getElementsByTagName(t)[0];s.src="http://ssl.ceneo.pl/shops/rc.js?accountGuid=d1cfd322-3cb6-48da-9dcf-15e6142bdf87&"+parseInt(new Date().getTime()/86400,10);s.async=true;g.parentNode.insertBefore(s,g);}}(window,document,'script','CeneoRecommendationWidgetOptions','CeneoRecommendationScriptLoaded'));</script>