Model: FT90
Kod producenta: FT90
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 10.00 PLN

http://makow84.pl/Beurer/FT90/FT90.jpg
 

Termometr bezdotykowy Beurer FT 90 - topowy model, wyrób medyczny.

Bezdotykowy termometr lekarski FT 90 firmy Beurer zapewnia higieniczny i bezpieczny pomiar bez kontaktu ze skórą. Wykorzystana jest w tym celu podczerwień. Pomiar uzyskujemy w ciągu kilku sekund. O podwyższonej temperaturze informuje nas alarm.

http://makow84.pl/Beurer/WyrobMedyczny.jpg
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją produktu w Dzień Dobry TVN:

http://makow84.pl/Beurer/DDTV.jpg


Zastosowanie: Do pomiaru temperatury ciała, Do pomiaru temperatury otoczenia, Do pomiaru temperatury powierzchni obiektów i płynów

Technika pomiaru: Z wykorzystaniem podczerwieni

Miejsce pomiaru: Czoło, Powierzchnia obiektów i płynów

Czas trwania pomiaru: Kilka sekund

Sygnał dźwiękowy po zakończeniu pomiaru

Alarm informujący o podwyższonej temperaturze

Wyświetlanie temperatury: w °C i °F
Dokładność: Czoło: +/- 0,2°C: 36–39°C (+/- 0,4°F: 96,8–102,2°F), w pozostałym zakresie temperatur: +/- 0,3°C (+/- 0,5°F), Obiekt: +/- 2,0°C lub 4,0%: -22°C–80°C (+/- 0,4°F: -7,9°F–176°F)

Pamięć: 60 pomiarów (temperatura ciała)

Automatyczne wyłączenie: Tak

Przełączanie jednostek: °C /°F

Nie zawiera rtęci ani szkła: Tak

Nadaje się do dezynfekcji: Nie

Wyświetlacz: Czytelny, XL - podświetlany na niebiesko

Pomiar: Higieniczy i bezpieczny

Kolor: Biały

Zasilanie: Bateryjne

W zestawie: 2 baterie 1,5 V AAA, Pudełko do przechowywania

Gwarancja: 3 lata

http://makow84.pl/Beurer/FT90/FT901.jpg

Opinie klientów z serwisu CoKupić.pl


# Świetny termometr!

Jako, że przez dwa lata małżeństwa nie dorobiliśmy się termometru, nadchodzące narodziny dziecka okazały się doskonałym pretekstem aby wyposażyć się w ten sprzęt. ;) Postanowiliśmy nie oszczędzać i zdecydowaliśmy się na ten model - zresztą jeden z droższych produktów oraz mimo braku dostępnych opinii. Po miesiącu uważam, że zakup okazał się strzałem w dziesiątkę.

Termometry kupiłem dwa - dla nas oraz przyjaciół, mam więc możliwość porównania dwóch jednakowych egzemplarzy; testowałem obydwa w tych samych warunkach, różnice w odczycie temperatury ciała wahały się między 0,1 a 0,2 stopnia, natomiast temperatury przedmiotu i otoczenia - od 0,5 do 1 stopnia. Jednym słowem - nieźle.

A teraz konkrety. :)

Po uruchomieniu termometru (włożeniu baterii - nota bene w moim przypadku rozładowanych!) ustawiamy datę i godzinę - przyda się przy wyświetlaniu listy wyników badań.

Termometr po dwóch-trzech sekundach od włączenia jest gotowy do działania, standardowo włącza się w trybie pomiaru temperatury ciała (na czole). Pomiar z odległości dwóch - trzech centymetrów.

Można włączyć i wyłączyć sygnał dźwiękowy (tak by np. w nocy nie budził dziecka). Podobnie można włączyć automatyczne podświetlanie ekranu po dokonaniu pomiaru, zawsze jednak można ekran
podświetlić naciskając przycisk (podczas mierzenia ekran nie jest podświetlany).

Mierzenie temperatury ciała powinno odbywać się w następujący sposób: zbliżamy termometr do czoła, naciskamy i przytrzymujemy przycisk Scan, jednocześnie powoli "zakreślając kółka" nad czołem - krótkie sygnały dźwiękowe oznaczają wykrycie wyższej temperatury. Po kilku sekundach długi sygnał oznacza koniec pomiaru, a na wyświetlaczu pojawia się temperatura. Przyznam, że sam testuję inaczej - po prostu zbliżam termometr do czoła (lub nawet dotykam go) i naciskam Scan tylko raz, wynik zawsze jest taki sam jak w przypadku wykonania "pełnej" procedury.

Jak mniemam badanie temperatury na czole wykorzystuje jakieś mega-zaawansowane algorytmy matematyczno-fizyczne, gdyż samo czoło jest zazwyczaj chłodniejsze (właśnie sprawdziłem - mam 36,7 stopnia, natomiast badając temperaturę czoła jako obiektu wyświetla się wynik 33,8 stopnia). Nie zmienia to faktu, że pomiar faktycznej temperatury ciała wydaje się być bardzo dokładny.

Pomiar temperatury otoczenia ma miejsce od razu po przełączeniu termometru w ten tryb, z kolei wynik pomiaru temperatury przedmiotu jest błyskawiczny i wyświetla się w momencie skanowania.

Nie wiem co jeszcze można dodać, nie mam też punktu odniesienia do innych urządzeń bezdotykowych. W każdym razie ten termometr doskonale spełnia swe funkcje i z radością mogę go polecić wszystkim zainteresowanym.

Wiem, że wybór termometru nie jest łatwy, więc w razie pytań dotyczących użytkowania zapraszam do kontaktu ze mną pod numerem GG 7513332 - postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć. :)

#Termometr genialny, bardzo szybko dokonuje pomiaru, fajne jest to że zapamiętuje poprzednie pomiary, jest to bardzo przydatne. Jestem z niego bardzo zadowolona

#Niezwykle poręczny, praktyczny termometr wielofunkcyjny. duży, czytelny wyświetlacz. do tego prosty w obsłudze, wygodny i dokładny. serdecznie polecam zakup tego produktu!

<a href="http://www.okazje.info.pl/sklep-internetowy/agd-warszawa/" target="_blank"><img style="width:160px; height:80px;" src="http://widgets.okazje.info.pl/YWdkLXdhcnN6YXdhLDA=/oiButtonSmall.png" alt="Opinie o AGD Warszawa w Okazje.info"/></a>

<div id="ceneo-nDdBAxEh0Ig">
Rekomendacje dostarcza <a href="http://www.ceneo.pl/;14031-0v" rel="nofollow" title="Ceneo.pl" target="_blank">Ceneo.pl</a>
</div>
<script>(function(w,d,t,a,c){w[a]=w[a]||[];w[a].push({id:'771fd2bd-74b5-46ce-9fd9-3ac318f6b052',container:'ceneo-nDdBAxEh0Ig'});if(!w[c]){w[c]=true;var s=d.createElement(t),g=d.getElementsByTagName(t)[0];s.src="http://ssl.ceneo.pl/shops/rc.js?accountGuid=d1cfd322-3cb6-48da-9dcf-15e6142bdf87&"+parseInt(new Date().getTime()/86400,10);s.async=true;g.parentNode.insertBefore(s,g);}}(window,document,'script','CeneoRecommendationWidgetOptions','CeneoRecommendationScriptLoaded'));</script>