Model: AL9000
Kod producenta: AL9000
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!

http://makow84.pl/Alcoscan/AL9000/AL-9000-%20-kamizelka%20-12--kowal.jpg

Alkomat elektrochemiczny Sentech AL 9000


Zawartość zestawu:


Skalibrowany i gotowy do użycia alkomat AL 9000


Opakowanie- elegancka walizka,


Zestaw baterii alkalicznych,


Instrukcja w języku polskim,

Ustniki wielorazowego użytku 5 szt.


Eleganckie etui na alkomat,

Przedpłacony kupon na wysyłkę Pocztą Polską alkomatu do serwisu, dołączony do instrukcji obsługi

Alkomat ma możliwość współpracy z komputerem PC przez złącze USB!


Oprogramowanie wraz z przewodem należy kupić oddzielnie.


Możliwe 2 opcje do wyboru:

http://makow84.pl/Alcoscan/12MiesiaceKalibracja.pnghttp://makow84.pl/Alcoscan/24MiesiaceKalibracja.png

Specyfikacja techniczna :

Rodzaj i liczba baterii: 2x AAA 1.5V Alkaliczne

Dokładność prezentowanego wyniku: 0.001‰

Czujnik przepływowy powietrza: tak

Możliwość kalibracji: tak

Liczba ustników w komplecie: 5

Precyzja pomiaru: +/-0.05‰BAC przy 1.0‰ BAC

Wymienny czujnik: tak-serwis

Rodzaj sensora: elektrochemiczny

Wymaga ustnika: tak

Waga netto: 100g z bateriami

Wymiary produktu: 106x50x20mm

Zakres pomiaru: 0.000-4.000 ‰

Czujnik / sensor - jak w alkomacie dowodowym ALP-1


100% precyzji - tylko 5% błąd pomiaru


*+/-0.05‰BAC przy 1.0‰


* nie jest to wersja LITE tzn. AL-9000-Lite


Dodatkową zaletą dla użytkownika jest to, że alkomat przed wysyłką do Klienta jest kalibrowany i sprawdzany w naszym specjalistycznym laboratorium pod kątem poprawności wskazań.


Cechy charakterystyczne:

Sensor elektrochemiczny


Licznik wykonanych pomiarów


Samokontrola działania sensora


Kontrola poziomu naładowania baterii


Kontrola przepływu powietrza


Nowoczesny design w stylu smartphone'a


Możliwość zasilania z zewnętrznego źródła - zapalniczki samochodowejAL-9000 to wysokiej klasy alkomat cyfrowy służący do pomiaru stężenia alkoholu we krwi na podstawie analizy wydychanego powietrza. AL-9000 wskazuje z dokładnością wyniku do 0.01‰, w szerokim zakresie od 0.000 do 4.000 ‰.


AL-9000 to obecnie najlepszy alkomat dostępny na rynku w grupie cenowej do 1000pln. Tester bazuje na wyjątkowo dokładnym i stabilnym czujniku elektrochemicznym zaprojektowanym specjalnie dla tego modelu alkomatu. Dzięki nowemu sensorowi technologia „policyjna” może trafić w ręce zwykłego użytkownika.


Koszty eksploatacji i kalibracja:


Kalibracja nie jest konieczna tak często jak w przypadku niższej klasy alkomatów – producent zaleca kalibrację co 500 pomiarów lub raz na rok.


Alkohol-tester zapamiętuje całkowitą liczbę wykonanych pomiarów od ostatniej kalibracji. Dzięki temu łatwiej można zorientować się kiedy alkomat wymaga kalibracji.


Wyniki pomiaru:


W trybie aktywnym wynik badania wyświetlany jest cyfrowo w zakresie 0.000 - 4.000 ‰ z dokładnością do 0.001‰.


Samokontrola poprawności działania:


Oprogramowanie AL-9000 potrafi zweryfikować prawidłowe działanie sensora oraz stan naładowania baterii. AL-9000 posiada również kontrolę przepływu powietrza, aby zapewnić odpowiednią pojemność badanej próbki.


Wygoda i ergonomia:


Alkomat AL-9000 został zaprojektowany dla maksymalnej wygody użytkownika. Jest kompaktowy, bez wystających elementów. Alkomat jest lekki i mieści się w każdej kieszeni.Program bezpłatnej kalibracji.


Czujnik alkomatu ulega samoistnemu zużyciu i rozregulowaniu BEZ WZGLĘDU na częstotliwość użytkowania urządzenia. Oznacza to, że co około 6 miesięcy alkomat należy ponownie skonfigurować, tak aby poprawnie interpretował wskazania zużywającego się czujnika. O bezwględnej konieczności kalibracji świadczą komunikaty CAL, SEN oraz wyniki zdecydowanie odbiegające od rzeczywistości.


W okresie gwarancyjnym kalibracje w serwisie są BEZ OPŁAT I BEZ LIMITU.


Dodatkowo serwis pokrywa jednorazowy koszt dostawy alkomatu do serwisu. Przedpłacony kupon na wysyłkę Pocztą Polską dołaczony jest do instrukcji obsługi.


Usługi serwisowe wykonywane są przez przeszkolonych serwisantów. Laboratorium wyposażone jest w urządzenia najwyższej jakości.


Koszt usługi kalibracji alkomatu po okresie gwarancyjnym wynosi 55 zł*.

* cena zawiera wysyłkę kurierską pobraniową, dotyczy alkomatów osobistych, cena nie obejmuje wymiany sensora.

W dołączonym kuponie znajduje się wszystkie dane odnośnie centrali serwisowej.


Uwagi co do stosowania i co do interpretacji wyników:


Po wypiciu alkoholu należy przepłukać usta i odczekać 15-30 minut. Jest to spowodowane czasem potrzebnym do wchłonięcia alkoholu do krwi. Dla poprawnego pomiaru nie jeść, nie pić i nie palić papierosów min. 15 minut przed pomiarem. Nie dokonywać pomiarów na silnym wietrze lub w pomieszczeniach klimatyzowanych i zanieszczyszczonych. Przechowywać w suchym miejscu, unikać nadmiernego nasłonecznienia urządzenia. Nie wdmuchiwać płynów i dymów do czujnika oraz nie zanurzać urządzenia w płynie.


Stężenie alkoholu we krwi zmienia się w czasie Najpierw rośnie podczas wchłaniania się alkoholu do krwi, następnie powoli maleje podczas eliminacji (spalania) alkoholu. Dlatego chcąc uzyskać wiarygodny wynik należydokonywać pomiarów kiedy nie zamierzamy już spożywać alkoholu. Sugerujemy wykonać min. 3 pomiary w równych 20 minutowych odstępach czasu i zapisywać w której fazie się znajdujemy. Eliminacja alkoholupostępuje w zasadzie liniowo, więc za pomocą 3 malejących wyników doknanych w równych odstęach czasu możemy oszacować kiedy organizm będzie oczyszczony z alkoholu. Jest to najpewniejsza metoda określenia zdolności do prowadzenia pojazdu, jaką można zastosować z użyciem alkomatu.

 

Gwarancja producenta na okres 24 miesięcy.

http://makow84.pl/Alcoscan/AL9000/AL9000Walizka.jpg

<a href="http://www.okazje.info.pl/sklep-internetowy/agd-warszawa/" target="_blank"><img style="width:160px; height:80px;" src="http://widgets.okazje.info.pl/YWdkLXdhcnN6YXdhLDA=/oiButtonSmall.png" alt="Opinie o AGD Warszawa w Okazje.info"/></a>

<div id="ceneo-nDdBAxEh0Ig">
Rekomendacje dostarcza <a href="http://www.ceneo.pl/;14031-0v" rel="nofollow" title="Ceneo.pl" target="_blank">Ceneo.pl</a>
</div>
<script>(function(w,d,t,a,c){w[a]=w[a]||[];w[a].push({id:'771fd2bd-74b5-46ce-9fd9-3ac318f6b052',container:'ceneo-nDdBAxEh0Ig'});if(!w[c]){w[c]=true;var s=d.createElement(t),g=d.getElementsByTagName(t)[0];s.src="http://ssl.ceneo.pl/shops/rc.js?accountGuid=d1cfd322-3cb6-48da-9dcf-15e6142bdf87&"+parseInt(new Date().getTime()/86400,10);s.async=true;g.parentNode.insertBefore(s,g);}}(window,document,'script','CeneoRecommendationWidgetOptions','CeneoRecommendationScriptLoaded'));</script>