Model: AL8000 + kamizelka + 100 ustników
Kod producenta: AL8000(Grafit)
Gwarancja: 24 miesięcy
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: Promilerhttp://makow84.pl/Alcoscan/AL8000/al-8000-kamizelka%20-12-kowal.jpg


Alkomat elektrochemiczny Sentech AL 8000 (kalibracja 12 lub 24 miesiące)


Zawartość zestawu:


Skalibrowany i gotowy do użycia alkomat AL 8000


Opakowanie kartonowe,


Zestaw baterii alkalicznych,


Instrukcja w języku polskim,


Ustniki wielorazowego użytku 2 szt.


Eleganckie etui na alkomat,


Przedpłacony kupon na wysyłkę Pocztą Polską alkomatu do serwisu, dołączony do instrukcji obsługi

Kupon uprawniający do darmowej kalibracji w opcji 12 lub 24 miesiące.

http://makow84.pl/Alcoscan/12MiesiaceKalibracja.png http://makow84.pl/Alcoscan/24MiesiaceKalibracja.png

AL 8000 to alkomat osobisty godny najwyższego zaufania. Certyfikat na zgodność z normą EN-16280 zapewnia niespotykaną w tej grupie produktów dokładność wyników, w szerokim zakresie od 0.00 do 4.00 ‰. Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Tester bazuje na wyjątkowo dokładnym i stabilnym czujniku elektrochemicznym, zaprojektowanym specjalnie dla tego modelu alkomatu. Dzięki nowemu sensorowi technologia „policyjna” może trafić w ręce zwykłego użytkownika. Żywotność czujnika to ponad 2000 pomiarów, a kalibracje zaleca się wykonywać co 1000 pomiarów lub raz w roku. Oprogramowanie alkomatu potrafi zweryfikować prawidłowe działanie sensora oraz stan naładowania baterii. Alkomat zapamiętuje liczbę wykonanych pomiarów oraz wynik ostatniego pomiaru. Posiada wysuwany ustnik. Alkomat jest testowany i certyfikowany na zgodność z normą EN-PN 16280.

http://makow84.pl/Alcoscan/AL8000/AL8000_.jpg

http://makow84.pl/Alcoscan/AL8000/AL80004.jpg


Dodatkową zaletą dla użytkownika jest to, że alkomat przed wysyłką do Klienta jest kalibrowany i sprawdzany w naszym specjalistycznym laboratorium pod kątem poprawności wskazań.


Specyfikacja techniczna :


Rodzaj i liczba baterii: 2x AAA 1.5V Alkaliczne

Dokładność prezentowanego wyniku: 0.01‰

Czujnik przepływowy powietrza: tak

Możliwość kalibracji: tak

Liczba ustników w komplecie: 5

Precyzja pomiaru: +/-0.05‰BAC przy 0.5‰ BAC

Wymienny czujnik: tak/tylko serwis

Rodzaj sensora: elektrochemiczny

Wymaga ustnika: nie/zalecany

Waga netto: 66g bez baterii

Wymiary produktu: 100x44x15 mm

Zakres pomiaru : 0.000-4.000 ‰

 

 
Koszty eksploatacji i kalibracja:


Kalibracja nie jest konieczna tak często jak w przypadku niższej klasy alkomatów – producent zaleca kalibrację co 500 pomiarów lub raz na rok.

Alkohol-tester zapamiętuje całkowitą liczbę wykonanych pomiarów od ostatniej kalibracji. Dzięki temu łatwiej można zorientować się kiedy alkomat wymaga kalibracji.

Wyniki pomiaru:

W trybie aktywnym wynik badania wyświetlany jest cyfrowo w zakresie 0.00 - 4.00 ‰ z dokładnością do 0.01‰.


W trybie pasywnym wynik wyświetlany jest za pomocą komunikatów P - pass, F - fail.

P - PASS - brak lub minimalna zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu,

F - FAIL - wykryto zawartość alkoholu


Samokontrola poprawności działania:


Oprogramowanie AL-8000 potrafi zweryfikować prawidłowe działanie sensora oraz stan naładowania baterii. AL-8000 posiada również kontrolę przepływu powietrza, aby zapewnić odpowiednią pojemność badanej próbki.


Wygoda i ergonomia:


Alkomat AL-8000 został zaprojektowany dla maksymalnej wygody użytkownika. Jest kompaktowy, bez wystających elementów. Alkomat jest lekki i mieści się w każdej kieszeni.


Alkomat AL8000 spełnia rygorystyczne normy pomiarowe EN16280:2012.

Dowodem najwyższej precyzji i funkcjonalności urządzeń PROMILER są wyniki testów laboratoryjnych przeprowadzonych przez szwedzkie laboratoria MHF International Road Safety Test Lab.

Alkomat AL800 jako jeden w nielicznych na świecie spełnia normę europejską EN.

Jest to bardzo stabilny i flagowy produkt renomowanego producenta z Korei (nie Chiny!!!)

Alkomaty które spełniają normę europejską dla tego typu urządzeń, to koszt kilka tysięcy złotych.

Te wyśrubowane normy dla alkomatow spełnia tylko kilka urządzeń z "najwyższej półki" tj. AL 8000 ( w kategorii urządzeń osobistych) i ALP-1 ( w kategorii urządzeń dowodowych).


Większość alkomatów wystawianych na aukcjach nie spełniają normy europejskiej- pamiętaj o tym przy zakupie !!!

Sentech ponownie rewolucjonizuje rynek. Po wprowadzeniu alkomatów dowodowych dla służb mundurowych oraz instytucji ALP1, nadszedł czas na zaspokojenie potrzeb bardzo wymagających klientów indywidualnych. Przebojem wprowadził w Europie gamę kolorowych elektrochemicznych alkomatów AL8000. Mamy do wyboru aż 5 kolorów: różowy, zielony, niebieski, beżowy, grafit. Oczywiście kolor w alkomacie jest najmniej ważny dlatego poniżej fakty które uczyniły z AL 8000 niedościgniony wzór.

Alkomat posiada ulepszony sensor elektrochemiczny, produkowany w zakładach w Seulu, stolicy Korei Pld. - prace nad nową generacją sensorów elektrochemicznych wspierał najlepszy w Korei Południowej ośrodek badawczy Pohang Research Institute. Dzięki zastosowaniu stopu platyny do budowy sensora wyniki alkomatu są bardzo precyzyjne, a błąd pomiaru wynosi nie więcej niż 5% wyniku.

Innowacją jest również zintegrowany z sensorem czujnik przepływu powietrza określający minimalną objętość wydechu. Dzięki integracji sensora z czujnikiem otrzymano najmniejszy alkomat elektrochemiczny.

Alkomat posiada wbudowany ustnik, który nie pozwoli zapomnieć już ustnika.

Wbudowany ustnik jest kompatybilny z ustnikami do modeli: AL5500 , AL6000 , AL7000 , AL9000, DA3000, DA5000, DA7000, DA7100, DA8000 , DA8100, DA8500, DA8700.

 
Program bezpłatnej kalibracji
.


Czujnik alkomatu ulega samoistnemu zużyciu i rozregulowaniu BEZ WZGLĘDU na częstotliwość użytkowania urządzenia. Oznacza to, że co około 6 miesięcy alkomat należy ponownie skonfigurować, tak aby poprawnie interpretował wskazania zużywającego się czujnika. O bezwględnej konieczności kalibracji świadczą komunikaty CAL, SEN oraz wyniki zdecydowanie odbiegające od rzeczywistości.


W okresie gwarancyjnym kalibracje w serwisie są BEZ OPŁAT I BEZ LIMITU.


Dodatkowo serwis pokrywa jednorazowy koszt dostawy alkomatu do serwisu. Przedpłacony kupon na wysyłkę Pocztą Polską dołaczony jest do instrukcji obsługi.


Usługi serwisowe wykonywane są przez przeszkolonych serwisantów. Laboratorium wyposażone jest w urządzenia najwyższej jakości.


Koszt usługi kalibracji alkomatu po okresie gwarancyjnym wynosi 55 zł*.

* cena zawiera wysyłkę kurierską pobraniową, dotyczy alkomatów osobistych, cena nie obejmuje wymiany sensora.

W dołączonym kuponie znajduje się wszystkie dane odnośnie centrali serwisowej.


Uwagi co do stosowania i co do interpretacji wyników:


Po wypiciu alkoholu należy przepłukać usta i odczekać 15-30 minut. Jest to spowodowane czasem potrzebnym do wchłonięcia alkoholu do krwi. Dla poprawnego pomiaru nie jeść, nie pić i nie palić papierosów min. 15 minut przed pomiarem. Nie dokonywać pomiarów na silnym wietrze lub w pomieszczeniach klimatyzowanych i zanieszczyszczonych. Przechowywać w suchym miejscu, unikać nadmiernego nasłonecznienia urządzenia. Nie wdmuchiwać płynów i dymów do czujnika oraz nie zanurzać urządzenia w płynie.


Stężenie alkoholu we krwi zmienia się w czasie Najpierw rośnie podczas wchłaniania się alkoholu do krwi, następnie powoli maleje podczas eliminacji (spalania) alkoholu. Dlatego chcąc uzyskać wiarygodny wynik należydokonywać pomiarów kiedy nie zamierzamy już spożywać alkoholu. Sugerujemy wykonać min. 3 pomiary w równych 20 minutowych odstępach czasu i zapisywać w której fazie się znajdujemy. Eliminacja alkoholupostępuje w zasadzie liniowo, więc za pomocą 3 malejących wyników doknanych w równych odstęach czasu możemy oszacować kiedy organizm będzie oczyszczony z alkoholu. Jest to najpewniejsza metoda określenia zdolności do prowadzenia pojazdu, jaką można zastosować z użyciem alkomatu.

 

 

 

<a href="http://www.okazje.info.pl/sklep-internetowy/agd-warszawa/" target="_blank"><img style="width:160px; height:80px;" src="http://widgets.okazje.info.pl/YWdkLXdhcnN6YXdhLDA=/oiButtonSmall.png" alt="Opinie o AGD Warszawa w Okazje.info"/></a>

<div id="ceneo-nDdBAxEh0Ig">
Rekomendacje dostarcza <a href="http://www.ceneo.pl/;14031-0v" rel="nofollow" title="Ceneo.pl" target="_blank">Ceneo.pl</a>
</div>
<script>(function(w,d,t,a,c){w[a]=w[a]||[];w[a].push({id:'771fd2bd-74b5-46ce-9fd9-3ac318f6b052',container:'ceneo-nDdBAxEh0Ig'});if(!w[c]){w[c]=true;var s=d.createElement(t),g=d.getElementsByTagName(t)[0];s.src="http://ssl.ceneo.pl/shops/rc.js?accountGuid=d1cfd322-3cb6-48da-9dcf-15e6142bdf87&"+parseInt(new Date().getTime()/86400,10);s.async=true;g.parentNode.insertBefore(s,g);}}(window,document,'script','CeneoRecommendationWidgetOptions','CeneoRecommendationScriptLoaded'));</script>