Wczytuję dane...
INDUKCJA - jak to działa

http://makow84.pl/Patelnie/Ceramic_Control_White/Induction_Technology.jpg

Jak działa płyta indukcyjna?

Pod ceramiczną taflą płyty indukcyjnej umieszczone są szerokie, płaskie cewki, które generują szybkozmienne pole magnetyczne. Gdy metalowy garnek stoi na płycie indukcyjnej, to zmienny w czasie strumień pola magnetycznego przenika jego podstawę. Zgodnie z prawem Faradaya generuje on prądy wirowe wewnątrz podstawy, których przepływ, zgodnie z prawem Jolue'a, powoduje wydzielanie ciepła w garnku. W ten sposób energia elektryczna ze zwojów kuchenki poprzez pole magnetyczne jest bezpośrednio zamieniana na energię cieplną ogrzewającą garnek, natomiast sama płyta indukcyjna pozostaje chłodna. W związku z tym gotowanie na płycie indukcyjnej jest bezpieczne, gdyż nie oparzymy się o rozgrzaną płytę grzewczą.

Płyta indukcyjna a zdrowie

Kuchenki indukcyjne są całkowicie bezpieczne do stosowania przez ludzi. Wynika to z tego, że pole magnetyczne wytwarzane przez kuchenkę ma niską częstotliwość rzędu 25 kHz, która mieści się w zakresie fal radiowych i występuje tylko do około 2 cm nad powierzchnią blatu. Natomiast wpłynąć negatywnie na skład potraw czy ludzkie komórki może tylko promieniowanie o wysokich częstotliwościach, jak np. promieniowanie rentgenowskie

Naczynia dostosowane do kuchenek indukcyjnych mogą być użytkowane również na kuchenkach gazowych, ceramicznych, elektrycznych.

Gruby spód zapewnia perfekcyjną dystrybucję ciepła i najwyższą odporność na odkształcenia.

Indukcja - co jeszcze musisz wiedzieć.

Płyty indukcyjne coraz częściej pojawiają się w polskich kuchniach. Przede wszystkim cenione są za swój minimalistyczny i estetyczny wygląd. Doskonale komponują się na tle blatu kuchennego. Dodatkowo, pozwalają na szybkie przyrządzenie potrawy, zużywając małą ilość energii oraz są łatwe w czyszczeniu.

Pamiętajmy, że płyty indukcyjne wymagają kompatybilnych z nimi naczyń do gotowania i smażenia.

Symbol indukcji powinien znajdować się na spodzie garnka lub na opakowaniu. Jeżeli nie możesz znaleźć takiego oznaczenia, nie szkodzi, wystarczy że przyłożysz magnes do dna – naczynie działające na indukcji go przyciągnie.

Płyta indukcyjna rozpocznie pracę tylko wtedy, gdy ustawisz na niej specjalny garnek, którego dno zacznie ulegać nagrzewaniu. Nawet, gdy położysz obok niego inny przedmiot – nie nagrzeje się, ponieważ ciepło rozchodzi się tylko w obrębie naczynia.

Garnki i patelnie na indukcję mogą być wykonane zarówno ze stali nierdzewnej, jak i emaliowanego żelaza oraz aluminium pokrytego ceramiczną powłoką. Warunek jest jeden: muszą posiadać oznaczenie, które dopuszcza je do użytkowania na płycie indukcyjnej.

Przy gotowaniu na płycie indukcyjnej na pewno nie sprawdzą się naczynia szklane, miedziane, ceramiczne oraz zwykłe stalowe i aluminiowe bez dodatku ferromagnetycznego metalu.

Garnki i zestawy garnków działających na kuchenkach indukcyjnych - KLIKNIJ TUTAJ

Patelnie działające na kuchenkach indukcyjnych - KLIKNIJ TUTAJ

Szybkowary działające na kuchenkach indukcyjnych - KLIKNIJ TUTAJ

<div id="ceneo-nDdBAxEh0Ig">
Rekomendacje dostarcza <a href="//www.ceneo.pl/;14031-0v" rel="nofollow" title="Ceneo.pl" target="_blank">Ceneo.pl</a>
</div>
<script>(function(w,d,t,a,c){w[a]=w[a]||[];w[a].push({id:'771fd2bd-74b5-46ce-9fd9-3ac318f6b052',container:'ceneo-nDdBAxEh0Ig'});if(!w[c]){w[c]=true;var s=d.createElement(t),g=d.getElementsByTagName(t)[0];s.src="//ssl.ceneo.pl/shops/rc.js?accountGuid=d1cfd322-3cb6-48da-9dcf-15e6142bdf87&"+parseInt(new Date().getTime()/86400,10);s.async=true;g.parentNode.insertBefore(s,g);}}(window,document,'script','CeneoRecommendationWidgetOptions','CeneoRecommendationScriptLoaded'));</script>