INDUKCJA - jak to działa

http://makow84.pl/Patelnie/Ceramic_Control_White/Induction_Technology.jpg


Naczynia dostosowane do kuchenek indukcyjnych mogą być użytkowane również na kuchenkach gazowych, ceramicznych, elektrycznych.

Gruby spód zapewnia perfekcyjną dystrybucję ciepła i najwyższą odporność na odkształcenia.

Płyty indukcyjne coraz częściej pojawiają się w polskich kuchniach. Przede wszystkim cenione są za swój minimalistyczny i estetyczny wygląd. Doskonale komponują się na tle blatu kuchennego. Dodatkowo, pozwalają na szybkie przyrządzenie potrawy, zużywając małą ilość energii oraz są łatwe w czyszczeniu Pamiętajmy, że płyty indukcyjne wymagają zakupienia kompatybilnych z nimi naczyń do gotowania i smażenia. W tym artykule pomagamy wybrać odpowiednią patelnię właśnie na płyty indukcyjne.

Jak działa płyta indukcyjna?

Pod ceramiczną taflą płyty indukcyjnej umieszczone są szerokie, płaskie cewki, które generują szybkozmienne pole magnetyczne. Pole grzewcze uaktywnia się po wykryciu naczynia wykonanego z materiału, które na takie pole reaguje, co powoduje rozgrzanie się samego naczynia, natomiast sama płyta indukcyjna pozostaje chłodna. W związku z tym gotowanie na płycie indukcyjnej jest bezpieczne, gdyż nie oparzymy się o rozgrzaną płytę grzewczą.

<a href="//www.okazje.info.pl/sklep-internetowy/agd-warszawa/" target="_blank"><img style="width:160px; height:80px;" src="//widgets.okazje.info.pl/YWdkLXdhcnN6YXdhLDA=/oiButtonSmall.png" alt="Opinie o AGD Warszawa w Okazje.info"/></a>

<div id="ceneo-nDdBAxEh0Ig">
Rekomendacje dostarcza <a href="//www.ceneo.pl/;14031-0v" rel="nofollow" title="Ceneo.pl" target="_blank">Ceneo.pl</a>
</div>
<script>(function(w,d,t,a,c){w[a]=w[a]||[];w[a].push({id:'771fd2bd-74b5-46ce-9fd9-3ac318f6b052',container:'ceneo-nDdBAxEh0Ig'});if(!w[c]){w[c]=true;var s=d.createElement(t),g=d.getElementsByTagName(t)[0];s.src="//ssl.ceneo.pl/shops/rc.js?accountGuid=d1cfd322-3cb6-48da-9dcf-15e6142bdf87&"+parseInt(new Date().getTime()/86400,10);s.async=true;g.parentNode.insertBefore(s,g);}}(window,document,'script','CeneoRecommendationWidgetOptions','CeneoRecommendationScriptLoaded'));</script>