Wczytuję dane...
Jak dbać o patelnie Tefal z powłoką nieprzywierającą?

Jak dbać o patelnie Tefal z powłoką nieprzywierającą?

Przed pierwszym użyciem:

 • Usunąć materiały opakowaniowe, oznaczenia, naklejki i etykiety.
 • Produkty do gotowania myć w ciepłej wodzie ze środkiem myjącym i wycierać miękką ściereczką lub ręcznikiem papierowym
 • W przypadku produktów do gotowania z wewnętrzną powłoką zapobiegającą przywieraniu, należy podgrzać każdą patelnię przez 30 sekund, zdjąć ze źródła ciepła i rozprowadzić łyżeczkę oleju jadalnego na całej powierzchni wewnętrznej czystą ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Usunąć nadmiar oleju. Czynność tę należy wykonywać regularnie, aby zachować właściwości powłoki zapobiegającej przywieraniu.

Aby zakupiona patelnia Tefal służyła jak najdłużej - ogólne wskazówki dotyczące gotowania:

 • Do produktów do gotowania używać tylko małego lub średniego ognia przez cały czas (nawet do gotowania wody). Mały lub średni ogień oferuje najlepsze wyniki gotowania . Duży ogień może uszkodzić produkt do gotowania, a tego rodzaju uszkodzenie nie jest objęte gwarancją. Dużego ognia używać jedynie do zmniejszenia ilości płynu. Średni i średnio duży ogień służy do podsmażania i smażenia. Mały ogień służy do podgrzewania żywności, gotowania na wolnym ogniu i przygotowywania delikatnych sosów.
 • Nigdy nie zostawiać na ogniu produktów do gotowania bez zawartości ani nie stawiać pustych produktów na ciepłym palniku.
 • Wybrać odpowiednią wielkość palnika, tak aby ogień lub źródło ciepła dotykały tylko spodu produktu do gotowania i nie obejmowały boków patelni.
 • Nie używać patelni z powłoką zapobiegającą przywieraniu do flambirowania.
 • Przed myciem pozostawić patelnie do ostygnięcia, aby zapobiec odkształceniu spowodowanemu gwałtowną zmianą temperatury.
 • Nie przesuwać produktów do gotowania po powierzchni płyty grzejnej, ponieważ może to spowodować uszkodzenie zarówno produktów do gotowania, jak i powierzchni płyty grzejnej.
 • Nie podgrzewać tłuszczu lub oleju do tego stopnia, że pali się, dymi lub robi się ciemny.
 • Aby uniknąć rozlania, nie napełniać patelni powyżej dwóch trzecich objętości.

Pielęgnacja i czyszczenie:

 • Można korzystać z większości metalowych akcesoriów, oprócz noży i trzepaczek. Korzystając z metalowych akcesoriów, należy jednak zachować ostrożność. Należy unikać korzystania z ostrych akcesoriów oraz krojenia bezpośrednio wewnątrz patelni. Należy uważać, aby nie porysować powłoki zapobiegającej przywieraniu. Zarysowania nie są objęte gwarancją.
 • Z czasem na powłoce zapobiegającej przywieraniu mogą pojawić się drobne odbarwienia . To normalne zjawisko, które nie wpływa na właściwości powłoki zapobiegającej przywieraniu w produktach do gotowania.
 • W przypadku produktów z powłoką zapobiegającą przywieraniu nie trzeba używać sprejów zapobiegających przywieraniu. Stosowanie takich preparatów może prowadzić do powstawania niewidzialnej warstwy na powierzchni patelni niekorzystnie wpływającej na właściwości powłoki zapobiegającej przywieraniu.
 • Regularnie powtarzać czynności konserwacyjne w celu zachowania funkcjonalności powłoki zapobiegającej przywieraniu, zwłaszcza po myciu w zmywarce (zob. sekcję „Przed pierwszym użyciem”).
 • W razie przypadkowego przypalenia żywności na patelni, wlać ciepłą wodę i płyn do mycia naczyń i pozostawić do odmoczenia na około godzinę. Następnie w razie potrzeby umyć naczynie normalnie za pomocą miękkiego zmywaka. Powłokę zapobiegającą przywieraniu należy następnie zabezpieczyć poprzez przetarcie powierzchni ręcznikiem papierowym nawilżonym niewielką ilością oleju spożywczego, aby przywrócić jej właściwości (zob. sekcję „Przed pierwszym użyciem”).
 • Jeżeli produkty zaczynają przywierać do patelni, zazwyczaj oznacza to, że właściwości powłoki zapobiegającej przywieraniu uległy osłabieniu w wyniku nadmiernego nagrzewania patelni, braku regularnej konserwacji (zob. sekcję „Przed pierwszym użyciem”), przypalenia produktów na patelni lub pozostawiania resztek potraw na patelni. Zjawisko to nie jest objęte gwarancją producenta.
 • Powłoka zapobiegająca przywieraniu nie odpryskuje ani nie łuszczy się podczas normalnego używania w warunkach domowych.

Mycie w zmywarce patelni Tefal:

 • Nie wszystkie produkty do gotowania Tefal można myć w zmywarce. Należy sprawdzić etykiety na opakowaniach. Nawet jeżeli produkt do gotowania można myć w zmywarce, zaleca się mycie ręczne.
 • W przypadku mycia w zmywarce zewnętrzna powłoka i aluminiowe mocowania mogą ulec obluzowaniu i odbarwieniu ze względu na działanie niektórych detergentów. Gwarancja Tefal nie obejmuje tego rodzaju zużycia, jednak nie ma ono wpływu na właściwości patelni.
 • Aby zachować właściwości powłoki zapobiegającej przywieraniu, powtarzać czynności konserwacyjne po każdym myciu w zmywarce ( zob. sekcję „Przed pierwszym użyciem”).

Jak przechowywać patelnie Tefal?

Wiedza na temat tego jak myć naczynia, ale również jak odpowiednio je przechowywać jest równie ważna. Chowając nasze patelnie do szafki, unikajmy stawiania ich jedna na drugą. Ustawianie naczyń bezpośrednio na powłoce patelni może spowodować jej poważne uszkodzenie. Jednak, gdy nie jesteśmy w stanie inaczej przechowywać naszych patelni, połóżmy na dnie każdej z nich specjalne filcowe podkładki, które zapobiegną nadmiernemu rysowaniu się powłoki.

Patelnie Tefal dostępne w Naszym sklepie    KLIKNIJ TUTAJ

<div id="ceneo-nDdBAxEh0Ig">
Rekomendacje dostarcza <a href="//www.ceneo.pl/;14031-0v" rel="nofollow" title="Ceneo.pl" target="_blank">Ceneo.pl</a>
</div>
<script>(function(w,d,t,a,c){w[a]=w[a]||[];w[a].push({id:'771fd2bd-74b5-46ce-9fd9-3ac318f6b052',container:'ceneo-nDdBAxEh0Ig'});if(!w[c]){w[c]=true;var s=d.createElement(t),g=d.getElementsByTagName(t)[0];s.src="//ssl.ceneo.pl/shops/rc.js?accountGuid=d1cfd322-3cb6-48da-9dcf-15e6142bdf87&"+parseInt(new Date().getTime()/86400,10);s.async=true;g.parentNode.insertBefore(s,g);}}(window,document,'script','CeneoRecommendationWidgetOptions','CeneoRecommendationScriptLoaded'));</script>