Model: 318
Kod producenta: 318
Gwarancja: 10 lat
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 10.00 PLN
Producent: Gerlach

http://makow84.pl/Gerlach/318P/318.jpg

Zestaw garnków Gerlach Prestige 9 PCS

(Symbol: 318)

Zestaw składa się z:

  1. Rondel z pokrywką Ø 16 cm - 1,5 l
  2. Garnek z pokrywką Ø 18 cm - 2 l
  3. Garnek z pokrywką Ø 20 cm - 3 l
  4. Garnek z pokrywką Ø 24 cm - 5 l
  5. Naczynie do gotowania na parze Ø 16x18x20cm

Do użytku na kuchenkach: gazowych, ceramicznych, elektrycznych i indukcyjnych

Gwarancja producenta na okres 10 lathttp://makow84.pl/Gerlach/318P/3185.jpg

Zestaw garnków 9 el. PRESTIGE sprosta największym wymaganiom

Praktyczny zestaw garnków Prestige zaprojektowany został tak, aby wyjść naprzeciw wielu pomysłom na przyrządzenie dań. Uniwersalne rozmiary naczyń pozwolą nie tylko na przygotowywanie zup, sosów lub podgrzewanie posiłków, ale również na gotowanie warzyw, mięs i ryb na parze. Zestaw Prestige to znakomita propozycja dla osób, które poszukują zdrowych rozwiązań kulinarnych. Eleganckie i srebrzysto lśniące garnki perfekcyjnie pasują do minimalistycznego wnętrza, jak i tradycyjnej kuchni.

Garnki Prestige to produkty przeznaczone do codziennego użytku, wykonane ze stali nierdzewnej 18/10, dzięki której naczynia odporne są na wysokie temperatury, zarysowania i korozję,  oraz nadają się do mycia w zmywarce.

Produkty Prestige wyposażone zostały w trójwarstwowe dno z wbudowanym dyskiem aluminiowym, które zapewnia równomierny rozkład ciepła, oszczędność energii i skrócenie czasu gotowania. Ponadto, umożliwia ono korzystanie z naczynia na wszystkich rodzajach kuchenek: elektrycznej, gazowej, cermicznej i indukcyjnej. Garnki przystosowane są również do korzystania w piekarniku. Należy jednak pamiętać, że maksymalna zalecana temperatura dla garnków to 220°C, a dla pokrywek 180°C.Temperatura powyżej 180°C może powodować odbarwienia naczyń.

Dzięki dopasowanym pokrywkom ze szkła hartowanego, naczynie pozostaje szczelnie zamknięte, a woda z wartościowymi składnikami odżywczymi nie przedostaje się na zewnątrz, a odpowietrzniki redukują nadmiar pary wodnej w garnku.

Duże i wygodne uchwyty zostały wyprofilowane tak, aby ułatwić korzystanie nawet z ciężkich naczyń.

Wewnętrzna miarka pomaga w bezproblemowym odmierzaniu dodawanych składników.

Zestaw zawiera uniwersalne naczynie do gotowania na parze.

Garnki Prestige posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny.

http://makow84.pl/Gerlach/318P/318_2.jpg

http://makow84.pl/Gerlach/318P/318_Ikony.png

Garnki na płytę indukcyjną - jakie wybrać?

Kupujemy najlepsze garnki do płyty indukcyjnej

Zaopatrując nowe mieszkanie lub robiąc remont kuchni, coraz częściej zastępujemy tradycyjną kuchenkę płytą indukcyjną. Nowoczesna metoda pozwala na energooszczędne i bezpieczne przygotowywanie posiłków (nienagrzewająca się, gładka tafla doskonale sprawdza się w mieszkaniach młodych rodziców). Płytę indukcyjną łatwo utrzymać w czystości ze względu na fakt, że zupa, która niespodziewanie wykipi z garnka nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z gorącym płomieniem, który dodatkowo ją przypali. Ponadto, proces gotowania na płycie indukcyjnej jest znacznie krótszy, niż w przypadku wykonywania tej samej czynności na kuchence gazowej czy elektrycznej. Wraz z kupnem kuchenki indukcyjnej musimy zaopatrzyć się w komplet nowych garnków, ponieważ budowa dna standardowych naczyń nie zawsze idzie w parze z technologią indukcyjną. Jakie garnki na indukcję wybrać, aby gotowanie było czystą przyjemnością?

Garnki do płyty indukcyjnej – jak działają?

Garnki i patelnie dedykowane kuchenkom indukcyjnym posiadają idealnie płaskie i równe dno, dokładnie przywierające do okrągłego „palnika”. Pod ceramiczną taflą płyty indukcyjnej umieszczone są szerokie, płaskie cewki, które generują szybkozmienne pole magnetyczne. Pole grzewcze uaktywnia się po wykryciu naczynia wykonanego z materiału, które na takie pole reaguje, czyli z tak zwanych ferromagnetyków. W tej grupie znajdują się przede wszystkim garnki i patelnie wykonane ze stali oraz żeliwa. Co ważne, nie trzeba inwestować w naczynia w całości wykonanych ze wspomnianych tworzyw – najistotniejsze jest dno naczynia, bo to właśnie ono bierze udział w procesie indukcji elektromagnetycznej.

Solidne garnki do płyty indukcyjnej

Jakie garnki Gerlach do indukcji? W ofercie sklepu Gerlach znajdziesz zarówno garnki w całości wykonane ze stali, jak i modele z lekkiego aluminium o trójwarstwowym dnie, współgrającym ze wszystkimi typami kuchenek. Grube dno z wbudowanym dyskiem jest gwarancją równomiernej dystrybucji ciepła, przez to przygotowywana potrawa jest poddawana obróbce jednolicie z każdej strony. Większość modeli dostępnych w sprzedaży można swobodnie myć w zmywarce, dzięki czemu nie musisz przejmować się szorowaniem i odmaczaniem zaschniętych resztek jedzenia. Niektóre garnki do płyty indukcyjnej można zapiekać w piekarniku, co czyni z nich uniwersalne naczynia, które pomogą Ci wyczarować każdą potrawę.

Płyta ceramiczna – jakie garnki wybrać?

Płyty ceramiczne są praktycznymi urządzeniami, które doskonale współgrają z designem nowoczesnych i minimalistycznych kuchni. Charakteryzują się trwałością i wytrzymałością, ponieważ wykonane zostały z materiału ceramicznego, odpornego na działanie czynników mechanicznych. Płyty ceramiczne to częsty wybór konsumentów ze względu na ich szybkie nagrzewanie się oraz niższą cenę w porównaniu z płytami indukcyjnymi.

Jak działają płyty ceramiczne?

W odróżnieniu od płyt indukcyjnych, płyty ceramiczne, choć również zasilane w sposób elektryczny, nie wykorzystują zjawiska indukcji, związanego z działaniem pola elektromagnetycznego (dlatego też garnki nie muszą posiadać dna ferromagnetycznego).

Płyty ceramiczne składają się ze specjalnych elementów grzejnych: zazwyczaj ze spirali elektrycznych, rzadziej z lamp halogenowych, które znajdują się pod powierzchnią ceramiczną. Płyty ceramiczne doskonale przewodzą ciepło oraz charakteryzują się szybszym działaniem, niż kuchenki gazowe. Grzanie przebiega jedynie w obrębie pól grzejnych, reszta powierzchni płyty pozostaje chłodna. Tym samym płyta jest bezpieczna - istnieje mniejsze ryzyko poparzenia. Płyty posiadają również specjalną blokadę, zapobiegającą przypadkowemu włączeniu urządzenia przez dzieci. Dodatkowo, wyposażone są w przyciski dotykowe oraz timer, ułatwiające codzienne gotowanie.

Jakie garnki wybrać do płyty ceramicznej?  

Ze względu na fakt, że naczynie, znajdujące się na piecu zostaje ogrzane poprzez bezpośredni kontakt z płytą, garnki muszą mieć idealnie płaskie dno o średnicy równej średnicy pola grzewczego. Tylko wtedy uzyskamy równomierne rozprowadzanie się ciepła po powierzchni naczynia i unikniemy strat energii podczas przyrządzania potraw. Nasze gotowanie będzie szybsze, bardziej ekonomiczne, a zużycie energii elektrycznej niższe.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na oznaczenia producentów odnośnie stosowania garnków na płytach ceramicznych. Garnki Gerlach zostały zaprojektowane w taki sposób, aby z łatwością gotować w nich potrawy na tego typu płytach. Płyta bez problemu wykrywa, znajdujące się na niej naczynie (jeśli postawimy na płycie garnek nieprzystosowany do gotowania na płytach ceramicznych, istnieje prawdopodobieństwo, że urządzenie nie rozpozna naczynia, bądź nie będzie funkcjonowało ono poprawnie przez cały czas gotowania). Dodatkowo, garnki Gerlach wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która sprawia, że nie tylko są one mniej podatne na uszkodzenia i deformacje, ale również dłużej utrzymują ciepło, oraz doskonale nadają się do mycia w zmywarce.

Jakie garnki nadają się na kuchenkę gazową?

Ze znalezieniem odpowiednich garnków na kuchenkę gazową nie będziemy mieli większych problemów, ponieważ większość dostępnych naczyń do gotowania jest przystosowana do tego typu płyty grzewczej. Poniżej zamieściliśmy kryteria, którymi warto kierować się przy zakupie garnków.

Garnki na sztuki, czy komplet garnków?

Zaczynając rozważania na temat zakupu garnków musimy sobie zadać pytanie, ile garnków potrzebujemy i o jakich pojemnościach. Jeśli gotujemy tylko dla siebie lub brakuje nam w kuchni na przykład dwóch garnków o różnych wymiarach, możliwe, że lepszym rozwiązaniem będzie zakup pojedynczych naczyń. Jednakże jeśli wiemy, że gotujemy potrawy dla kilku osób, złożone z dwóch dań, dobrze będzie zdecydować się na cały zestaw. Zazwyczaj w kompletach znajdziemy małe, średnie i duże garnki, rondelek lub naczynie do gotowania na parze. Pamiętajmy, że cena całego kompletu jest zawsze korzystniejsza, niż w przypadku gdybyśmy co jakiś czas dokupywali po jednym garnku do naszej kolekcji.

Garnki aluminiowe, żeliwne, stalowe, a może szklane?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele garnków wykonanych z przeróżnych materiałów. W sklepach znajdziemy garnki żeliwne, aluminiowe, stalowe, a nawet szklane. My szczególnie polecamy garnki ze stali nierdzewnej 18/10, które posiadają zwiększoną odporność na zarysowania oraz występowanie korozji. Są one przystosowane do korzystania z nich w zmywarce, piekarniku oraz na wszystkich płytach grzewczych, w tym na płycie gazowej. Ponadto, warto zainwestować w naczynia, które posiadają specjalne trójwarstwowe dno, które zapewnia równomierną dystrybucję ciepła. Będąc w sklepie zwróćmy również uwagę na dodatki zawarte w naczyniach: wewnętrzną miarkę do odmierzania wlewanych płynów, pokrywki ze szkła hartowanego, specjalny lejek oraz wygodne uchwyty.

Jakie garnki nadają się do zmywarki?

Posiadanie w domu zmywarki to duży komfort, oszczędność czasu oraz energii. Zanim wybierzemy nasz wymarzony komplet połyskujących naczyń, upewnijmy się, czy nie są one przeznaczone tylko do ręcznego czyszczenia. Poniżej przedstawiamy przykładowe garnki, które bez obaw mogą być myte w zmywarce.

Garnki do zmywarki ze stali nierdzewnej 18/10

Garnki, które nadają się do mycia w zmywarce to przede wszystkim naczynia wykonane ze stali nierdzewnej 18/10 z domieszką niklu oraz chromu. Określenie „18/10” oznacza, że do produkcji wyrobów została użyta stal chromowo-niklowa. „18” określa zawartość procentową chromu, natomiast „10” to zawartość procentowa niklu. Chrom gwarantuje zwiększoną odporność na zarysowania oraz korozję, natomiast nikiel odpowiedzialny jest za jasną barwę stali. Nasze garnki ze stali 18/10 będą wyróżniać się nienagannym wyglądem bez oznak rdzy.

Jak dbać o garnki ze stali nierdzewnej?

Zaschnięte lub przypalone resztki jedzenia, przed umyciem odmocz w wodzie, co znacznie ułatwi proces mycia. 
Przystępując do gotowania, ustaw garnek centralnie na źródle ciepła. Nie rozgrzewaj nadmiernie pustego garnka. Sól dodaj dopiero po zagotowaniu się wody. Jeśli wsypiesz sól do zimnej wody lub pustego naczynia na garnkach mogą wówczas wystąpić plamy.

W celu uniknięcia plam i zacieków, po każdym myciu, dokładnie wytrzyj garnek miękką ściereczką. W przypadku garnków wykonanych ze stali nierdzewnej, w wyjątkowych przypadkach, zaraz po gotowaniu na dnie garnka mogą pojawić się plamy różnych kolorów. To nie wada fabryczna, a efekt osadzania się składników mineralnych zawartych w wodzie na ściankach naczyń. Plamy nie są szkodliwe i z łatwością możesz je usunąć poprzez umycie w wodzie z dodatkiem octu lub kwasku cytrynowego (jasne plamy) albo środków do czyszczenia stali nierdzewnych (trwałe i ciemne plamy). 
Przechowując zestaw swoich ulubionych garnków, nie układaj ich jeden w drugim, a unikniesz nadmiernego porysowania. Pamiętaj również, że garnki służą jedynie do przygotowywania żywności, a nie jej przechowywania.

Na zdjęciu: zestaw garnków Prestige

Czy można używać garnków ze stali nierdzewnej w piekarniku?

Dodatkowym plusem garnków ze stali nierdzewnej 18/10 jest to, że możemy korzystać z nich w piekarniku. Pamiętajmy, aby temperatura nie przekraczała180⁰C. Jeżeli temperatura piekarnika przekroczy tą wartość na garnkach mogą powstać nieusuwalne odbarwienia. 

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

<a href="//www.okazje.info.pl/sklep-internetowy/agd-warszawa/" target="_blank"><img style="width:160px; height:80px;" src="//widgets.okazje.info.pl/YWdkLXdhcnN6YXdhLDA=/oiButtonSmall.png" alt="Opinie o AGD Warszawa w Okazje.info"/></a>

<div id="ceneo-nDdBAxEh0Ig">
Rekomendacje dostarcza <a href="//www.ceneo.pl/;14031-0v" rel="nofollow" title="Ceneo.pl" target="_blank">Ceneo.pl</a>
</div>
<script>(function(w,d,t,a,c){w[a]=w[a]||[];w[a].push({id:'771fd2bd-74b5-46ce-9fd9-3ac318f6b052',container:'ceneo-nDdBAxEh0Ig'});if(!w[c]){w[c]=true;var s=d.createElement(t),g=d.getElementsByTagName(t)[0];s.src="//ssl.ceneo.pl/shops/rc.js?accountGuid=d1cfd322-3cb6-48da-9dcf-15e6142bdf87&"+parseInt(new Date().getTime()/86400,10);s.async=true;g.parentNode.insertBefore(s,g);}}(window,document,'script','CeneoRecommendationWidgetOptions','CeneoRecommendationScriptLoaded'));</script>