Model: 319_Superior/Lyzeczka
Kod producenta: 319_Superior/Lyzeczka
Gwarancja: 10 lat
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 10.00 PLN
Producent: Gerlach

http://makow84.pl/Gerlach/319P/319_Lyzeczka.jpg

Zestaw garnki Gerlach seria Superior 10 elementów (Symbol: 319P) + łyżka Gerlach ANTICA do surówek i sałatek

Zestaw składa się z:

http://makow84.pl/Gerlach/319P/319P4.jpg

Garnek z pokrywką 16 cm, 1,5l

http://makow84.pl/Gerlach/319P/319P1.jpg

Garnek/patelnia z pokrywką 20 cm, 2,5l

http://makow84.pl/Gerlach/319P/319P5.jpg

Garnek z pokrywką 24 cm, 2,5l

http://makow84.pl/Gerlach/319P/319P3.jpg

Garnek z pokrywką 24 cm, 4,0l

http://makow84.pl/Gerlach/319P/319P2.jpg

Garnek z pokrywką 24 cm, 5,5l

https://makow84.pl/Gerlach/319P/3319_2.jpg

Do użytku na wszystkich rodzajach kuchenek, włącznie z indukcyjnymi

Technologia indukcyjna, jak to działa?

W dnie garnka znajduje się miedziany przewodnik, który wytwarza pole magnetyczne i doskonale przewodzi ciepło. Pole magnetyczne indukuje prąd elektryczny w ferrytycznym dnie garnka. Wtedy podgrzewa się tylko garnek, a nie płyta indukcyjna.

Trójwarstwowe dno zastosowane w garnkach Gerlach  składa się z trzech warstw: stali nierdzewnej 18/10, aluminium oraz stali nierdzewnej (ferromagnetycznej). Dzięki zastosowanej technologii, ciepło jest zatrzymywane oraz równomiernie rozprowadzane, co umożliwia szybsze gotowanie oraz pozwala zmniejszyć zużycie energii. 
https://makow84.pl/Gerlach/319P/319.jpg

Trójwarstwowe dno z wbudowanym dyskiem aluminiowym zapewnia równomierną dystrybucję ciepła oraz długotrwałą funkcjonalność

Odkryj niepowtarzalny i innowacyjny zestaw garnków 10 el. SUPERIOR

Zestaw garnków Superior to niepowtarzalny i innowacyjny produkt. Wyróżnia się wyszukanym stylem i wysoką funkcjonalnością, która zachwyci każdego miłośnika gotowania. Garnki o grubym trójwarstwowym dnie, wykonane ze stali nierdzewnej 18/10 posiadają specjalną funkcję odcedzania, dzięki której staną się niezastąpionym rozwiązaniem w kuchni. Linia Superior to solidność, wyjątkowe, minimalistyczne wzornictwo oraz radość płynąca z gotowania.

Naczynia wykonane są ze stali nierdzewnej 18/10, dzięki której garnki są odporne na wysokie temperatury, zarysowania, oraz nadają się do mycia w zmywarce.

Trójwarstwowe dno z wbudowanym dyskiem aluminiowym pozwala na doskonałą dystrybucję i magazynowanie ciepła. Ponadto, umożliwia ono korzystanie z naczynia na wszystkich rodzajach kuchenek: elektrycznej, gazowej, cermicznej oraz indukcyjnej. Garnki przystosowane zostały również do użytku w piekarniku w temperaturze do 200°C, natomiast pokrywki do 180°C. UWAGA! Temperatura powyżej 180°C może powodować odbarwienia naczyń.

Pokrywki ze szkła hartowanego zapewniają doskonałe dopasowanie do krawędzi naczynia. Ciepło oraz woda ze składnikami odżywczymi są zatrzymywane wewnątrz garnka. Odpowietrzniki w pokrywce regulują poziom pary wodnej, co wpływa na polepszenie jakości gotowania.

Duże i wygodne uchwyty zostały stworzone tak, aby zagwarantować jak największy komfort podczas mieszania potraw i dźwigania ciężkiego naczynia, czy gorącej pokrywki. Pod uchwytem pokrywki znajduje się silikonowa podkładka, która zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu.

Wewnętrzna miarka w garnkach umożliwia dokładne odmierzanie dodawanych składników, a specjalny lejek pomoże w nalewaniu płynów.

Linia Superior wyposażona jest w innowacyjną funkcję odcedzania – posiada dwa rodzaje sitek w pokrywce.


http://makow84.pl/Gerlach/319P/319P7.jpghttp://makow84.pl/Gerlach/319P/319P6.jpg

http://makow84.pl/Gerlach/319P/319P8.jpg

http://makow84.pl/Gerlach/319P/319P9.jpg

Zestaw wysokiej jakości garnków to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Z racji tego, że często ich używamy, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, aby naczynia zachowały nienaganny wygląd oraz funkcjonalność na długie lata. Poniżej zamieszczamy mały poradnik jak wyczyścić garnki ze stali nierdzewnej.

Co należy zrobić przed pierwszym użyciem garnków ze stali nierdzewnej?

Umyj garnek w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń, a następnie dokładnie wysusz miękką ściereczką. Następnie natłuść garnek oliwą lub olejem. Przystępując do gotowania, ustaw garnek centralnie na źródle ciepła. Nie rozgrzewaj nadmiernie pustego garnka. Sól dodaj dopiero po zagotowaniu się wody. Jeśli wsypiesz sól do zimnej wody lub pustego naczynia, na garnkach mogą wówczas wystąpić plamy.

Jak prawidłowo gotować potrawy w garnkach ze stali nierdzewnej?

Chcąc rozgrzać garnek, ustaw na krótko palnik na wysoką moc, a następnie zmniejsz moc do poziomu średniego, który zdecydowanie wystarczy do gotowania. Uważaj, aby nie przegrzać naczynia, ponieważ może to spowodować poważne uszkodzenie powłoki ceramicznej, a w przypadku garnków ze stali nierdzewnej – przebarwienia. Ponadto, garnki nie lubią dużych skoków temperatury. Gotując gęste potrawy powoli doprowadzaj do oczekiwanej temperatury, często przy tym mieszając. Zachowaj szczególną ostrożność przy przenoszeniu gorącego i wypełnionego żywnością garnka. Podnosząc go, zawsze trzymaj za dwa uchwyty, dodatkowo używając rękawic kuchennych. Gotując na kuchence gazowej, dostosuj wielkość płomienia do średnicy garnka tak, aby płomień nie obejmował jego ścianek, co uchroni zewnętrzną stronę naczynia od przebarwień, a rączki nie ulegną uszkodzeniu. Podczas przygotowywania potraw zawsze używaj drewnianych, plastikowych lub silikonowych przyborów kuchennych, które są przyjazne dla każdej powierzchni garnka.

Jak czyścić garnki ze stali nierdzewnej?

Aby zachować funkcjonalność garnków na długie lata, po każdorazowym użyciu, najlepiej umyj je w ciepłej wodzie, używając do tego miękkiej strony gąbki oraz płynu do naczyń. Absolutnie nie używaj do mycia środków żrących, skrobaków oraz drucianych szczotek, które zamiast czyścić, niszczą powierzchnię naczynia. Zaschnięte lub przypalone resztki jedzenia, przed umyciem odmocz w wodzie, co znacznie ułatwi proces mycia. W celu uniknięcia plam i zacieków, po każdym myciu, dokładnie wytrzyj garnek miękką ściereczką. W przypadku garnków wykonanych ze stali nierdzewnej, w wyjątkowych przypadkach, zaraz po gotowaniu na dnie garnka mogą pojawić się plamy różnych kolorów. To nie wada fabryczna, a efekt osadzania się składników mineralnych zawartych w wodzie na ściankach naczyń. Plamy nie są szkodliwe i z łatwością możesz je usunąć poprzez umycie w wodzie z dodatkiem octu lub kwasku cytrynowego (jasne plamy) albo środków do czyszczenia stali nierdzewnych (trwałe i ciemne plamy). Po umyciu, dokładnie wypłucz garnek i wysusz. Przechowując zestaw swoich ulubionych garnków, nie układaj ich jeden w drugim, a unikniesz zarysowania powłoki.

Czy garnki Gerlach nadają się do wszytkich rodzajów kuchenek?

Garnki stalowe, stalowe z powłoką ceramiczną oraz aluminiowe z powłoką ceramiczną mogą być używane na kuchenkach indukcyjnych, gazowych, ceramicznych oraz elektrycznych. W przypadku gotowania na płytach ceramicznych, aby nie zarysować ich powierzchni, upewnij się czy spód garnka i palnik płyty nie są zabrudzone lub nierówne. Nawet najmniejsze zanieczyszczenia, jak i przesuwanie garnków mogą spowodować uszkodzenie płyty ceramicznej.

Czy można używać garnków ze stali nierdzewnej w piekarniku?

Garnki stalowe oraz stalowe z powłoką ceramiczną przystosowane są do użycia w piekarniku w temperaturze poniżej 180⁰C. W innym wypadku, jeżeli temperatura piekarnika przekroczy wartość 180⁰C, na garnkach mogą powstać nieusuwalne odbarwienia. Pamiętaj, że garnki służą jedynie do przygotowywania żywności, a nie jej przechowywania.
Dbajmy o nasze naczynia, a odwdzięczą się długoletnią trwałością!

<a href="//www.okazje.info.pl/sklep-internetowy/agd-warszawa/" target="_blank"><img style="width:160px; height:80px;" src="//widgets.okazje.info.pl/YWdkLXdhcnN6YXdhLDA=/oiButtonSmall.png" alt="Opinie o AGD Warszawa w Okazje.info"/></a>

<div id="ceneo-nDdBAxEh0Ig">
Rekomendacje dostarcza <a href="//www.ceneo.pl/;14031-0v" rel="nofollow" title="Ceneo.pl" target="_blank">Ceneo.pl</a>
</div>
<script>(function(w,d,t,a,c){w[a]=w[a]||[];w[a].push({id:'771fd2bd-74b5-46ce-9fd9-3ac318f6b052',container:'ceneo-nDdBAxEh0Ig'});if(!w[c]){w[c]=true;var s=d.createElement(t),g=d.getElementsByTagName(t)[0];s.src="//ssl.ceneo.pl/shops/rc.js?accountGuid=d1cfd322-3cb6-48da-9dcf-15e6142bdf87&"+parseInt(new Date().getTime()/86400,10);s.async=true;g.parentNode.insertBefore(s,g);}}(window,document,'script','CeneoRecommendationWidgetOptions','CeneoRecommendationScriptLoaded'));</script>