Wczytuję dane...
Model: PF611838
Kod producenta: PF6118 38
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 3045385782988
Koszt wysyłki od: 10.00 PLN
Producent: Tefal

http://makow84.pl/Tefal/PF6118/PF6118.jpghttp://makow84.pl/Tefal/PF6118/PF6118_4.jpg

Wypiekacz do chleba Tefal PF 6118 38 Bread of the World wraz z książką z przepisami.

Zestaw składa się z:

 • 2 foremki do bagietek
 • 2 płaskie foremki
 • 2 mieszadła
 • Ruszt
 • Pędzelek
 • Nożyk piekarski
 • Książka z przepisami
 • Instrukcja w języku polskim

Gwarancja producenta na okres 24 miesięcy

 • Moc: 1600 W
 • Liczba programów: 19
 • Program bezglutenowy
 • Przygotowanie ciasta na makaron
 • Przygotowanie dżemów
 • Ustawienia wagi: 3
 • Poziomy przyrumieniania skórki: 3
 • Opóźniony start
 • Utrzymanie temperatury
 • Wyświetlacz LCD
 • Foremki do bagietek: 2
 • Płaskie foremki: 2
 • Dodatkowe akcesoria piekarskie: ruszt, pędzelek, nożyk piekarski
 • Wyposażenie dodatkowe: miarka, łyżka, hak
 • Książka z przepisami
 • Kolor: czarny

Wypiekacz do chleba Tefal PF 6118 Bread of the World to doskonałe urządzenie, które umożliwia samodzielne przygotowanie doskonałego domowego chleba. Posiada aż 19 programów, które umożliwiają nie tylko pieczenie chleba, ale również bagietek i bułeczek, a także wyrabianie ciasta na makaron, drożdżowego czy na pizzę, a nawet dżemów. Istnieje również możliwość ustawienia wagi chleba oraz poziomu przybrązowienia. Duża pojemność (max. 1500 gramów) sprawia, że możesz przygotować chleb dla całej rodziny. Pomysłów na nie dostarczy książka z przepisami dostarczona w zestawie. Intuicyjny panel kontrolny, opóźniony start czy funkcja automatycznego podtrzymywania temperatury ułatwia użycie wypiekacza.

Wypiekacz do chleba TEFAL PF6118 Home Bread Baguette pomoże Ci w błyskawicznym czasie upiec chleb własnej roboty. Wysoka moc 1600 Watt połączona z 19 programami zapewnia swobodne pieczenie ciast, bagietek lub nawet przyrządzanie dżemu .

Urządzenie do pieczenia chleba, bagietek, ciast i wyrobu dżemu, z 3 ustawieniami wagi, 19 programami wypiekania, 3 poziomami przyrumienienia skórki, funkcją opóźnionego startu i podtrzymywania ciepła oraz wyświetlaczem LCD.

Opóźniony start - można zaprogramować nawet z pietnasto godzinnym wyprzedzeniem, aby pieczywo było gotowe o określonym czasie. Z funkcji tej nie można korzystać w programach: 3,8,12,13,14,15,16.

Fazy pieczenia:

 • Wyrabianie: Umożliwia wytworzenie struktury ciasta, tym samym nadaje mu zdolność do wyrośnięcia
 • Odpoczynek: Pozwala ciasstu odpocząć aby polepszyć jakość jego wyrobienia
 • Wyrastanie: Czas pracy drożdży potrzebny do wyrośnięcia ciasta i wytworzenia jego aromatu
 • Pieczenie: Przekształca ciasto w miękisz i umożliwia jego przyrumienie i uzyskanie chrupiącej skórki
 • Utrzymywanie w cieple: Pozwala na utrzymywanie chleba w cieple po upieczeniu. Zaleca się jednak wyjmować ciasto po zakończeniu pieczenia.

Opis programów do pieczenia:

1. Bagietka

Pozwala na własnoręczne wykonanie bagietek. Program podzielony jest na 2 etapy:

* wyrabianie i rośnięcie ciasta

* Pieczenie

Cykl pieczenia następuje po wyrobieniu ciasta i uformowania bagietek (urządzenie dstarczone jest z ddatkowym poradnikiem nt. wyrabiania i formowania bagietek)

11. Chleb słodki jest przystosowany do przepisów, które zawierają więcej tłuszczu i cukru. Przy korzystaniu z gotowych mieszanek nie należy przekraczać 1000 g ciasta końcowego
2. Ciabatta  program pozwala przygotować najbardziej znany we Włoszech chleb o miękkim i napowietrzonym wnętrzu, będący wspaniałą podstawą do robienia małych kanapek 12. Chleb szybki odpowiada przepisowi na chle szybki, którego receptura znajduje się w dołączonych przepisach. Woda użyta do tego przepisu może mieć maksymalną temperaturę 35 C
3. Gressin  program pozwala wykonać małe, bardzo cienkie chlebki, wydłużone i suche (paluszki) 13. Chleb bezglutenowy jest przeznaczony dla osób nietolerujących glutenu, (chorych na cekalię), który występuję w wielu zbożach (pszenica, owies, żyto, jęczmień itp.). Forma do ciasta powinna być dokładnie i systematycznie myta, aby nie zaistniało ryzyko kontaktu mąki bezglutenowej z innymi mąkami. W przypadku bardzo rygorystycznej diety bezglutenowej należy sprawdzić, czy użyty środek spulchniający jest pozbawiony glutenu. Konsystencja mąk bezglutenowych nie pozwala na optymalne wymieszanie. Należy więc obsuwać w dół gietką, plastikową łopatką ciasto osadzające się na ściankach formy podczas mieszania. Chleb bezglutenowy ma bardziej zwartą konsystencję i jest jaśniejszego koloru niż chleb normalny. Dla tego programu jedyna dostępna waga to 1000g.
4. Chleb płaski program jest dostosowany do produkcji chelbów płaskich o wilgotnym i napowietrzonym wnętrzu typu Turecka pita, będącymi wspaniałą podstawą do przygotowania kanapek. 14. Chleb bez soli redukcja konsumpcji soli pozwala zmniejszyć ryzyko choroby serca.
5. Sandwich program jest idealny do przygotowania 8 małych, białych, okrągłych i miękkich bułeczek o lekkiej konsystencji. 15. Pieczenie chleba

Program ten pozwala na pieczenie wyłącznie od 10 do 70 min., regulowanie 10 minutowymi przedziałami czasu, przy przyrumienieniu jasnym, średnim i mocnym. Może być wybrany jako jedyny oraz używany

a) w połączeniu z programami do ciasta rosnącego

b) do podgrzania lub doprowadzenia chleba już upieczonego i schłodzonego do postaci chrupiącej

c) do dokończenia pieczenia w przypadku wystąpienia dłuższego braku prądu podczas cyklu pieczenia chleba. Ten program nie pozwala na pieczenie chleba według własnej receptury. Podczas realizacji programu 12 wypiekacz do chleba nie może być pozostawiony bez nadzoru. W celu przerwania cyklu przed jego zakonńczeniem należy ręcznie zatrzymać program poprzez wciśnięcie przycisku start/stop.

6. Słodka bułeczka program umożliwia wyrobienie słodkich chlebków, o lekkiej konsystencji typu enasimada, bardzo znanych w Hiszpanii. 16. Ciasta umożliwia jedynie wyrabianie. Odpowiada programowi mieszania i rośnięcia dla wszystkich ciast, które posiadają składniki powodującu ich wzrost. Na przykład: ciasto na pizzę.
7. Pieczenie małych bułeczek

rogram pozwala podgrzać i upiec w ciągu 10 do 35 minut wszystkie chleby z programów 1-6. Jego regulacja następuje odcinkami 5 minutowymi. Wypiekacz chleba nie może być pozostawiony bez nadzoru podczas włączonego programu 7. Aby wyłączyć cykl pieczenia przed końcem należy ręcznie zatrzymać program poprzz przedłużone przytrzymacie przycisku "start/stop".

Program 7 posiada tylko 2 poziomy przyrumienienia:

- mocny: dla wypieków słonych

- słaby: dla wypieków słodkich

W celu dostosowania koloru wypieku należy zmienić czas pieczenia.

17. Ciasto na makaron umożliwia jedynie wyrabianie Jest przeznaczony do ciast nierosnących, np. ciasta na makron.
8. Chleb podstawowy program pozwala zrealizować większość przepisów na pieczywo białe przy użyciu mąki pszennej 18. Ciasto umożliwia przygotowanie ciastek i ciast z proszkiem do pieczenia. Przy korzystaniu z tego programu jedyna dopuszczalna waga to 1000g
9. Chleb francuski odpowiada przepisowi na biały chleb francuski tradycyjny, pełen pęcherzyków 19. Konfitury służy do smażenia w formie konfitur. Owoce muszą być bez pestek i z grubsza pokrojone.
10. Chleb pełnoziarnisty służy do przygotowania chleba z mąki pełnoziarnistej

http://makow84.pl/Tefal/PF6118/PF6118_3.jpg

<div id="ceneo-nDdBAxEh0Ig">
Rekomendacje dostarcza <a href="//www.ceneo.pl/;14031-0v" rel="nofollow" title="Ceneo.pl" target="_blank">Ceneo.pl</a>
</div>
<script>(function(w,d,t,a,c){w[a]=w[a]||[];w[a].push({id:'771fd2bd-74b5-46ce-9fd9-3ac318f6b052',container:'ceneo-nDdBAxEh0Ig'});if(!w[c]){w[c]=true;var s=d.createElement(t),g=d.getElementsByTagName(t)[0];s.src="//ssl.ceneo.pl/shops/rc.js?accountGuid=d1cfd322-3cb6-48da-9dcf-15e6142bdf87&"+parseInt(new Date().getTime()/86400,10);s.async=true;g.parentNode.insertBefore(s,g);}}(window,document,'script','CeneoRecommendationWidgetOptions','CeneoRecommendationScriptLoaded'));</script>